Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaDietaNawyki żywieniowe

3 triki, dzięki którym skończymy z podjadaniem

Jak zwalczyć ochotę na niezdrowe przekąski?

Data publikacji: 22 kwietnia 2016, 12:55
Kiedy dopada nas uczucie głodu między posiłkami, nie jesteśmy w stanie powstrzymać się przed sięgnięciem po przysmaki, które zapełnią nasz żołądek. Wydaje nam się, że nie dotrwamy do kolacji bez małego batonika, czekoladki lub torebki chipsów. Czy aby na pewno?

Niełatwa walka z podjadaniem

Podjadanie między posiłkami to zmora wielu z nas, ale przede wszystkim naszej figury i zdrowia, gdyż najczęściej sięgamy po niezdrowe przekąski np. chipsy czy coś słodkiego. Jak temu zaradzić? Jak poskromić chęć zjedzenia kolejnego batonika? Zadanie nie należy do prostych, na początku najważniejsze są jednak zapał, chęci i dobra organizacja. Wystarczy wprowadzić kilka trików, które pomogą nam w zmianie nawyków żywieniowych. Należy w ciągu dnia spożywać około 5 małych posiłków, regularnie, optymalnie co 3 godziny, a na pewno chęć podjadania zniknie.

Krok po kroku do celu

Trik 1: Śniadanie z błonnikiem. Podstawą dobrych nawyków żywieniowych jest śniadanie, gdyż daje nam energię na cały poranek i przedpołudnie. Warto również pomyśleć o produktach będących źródłem błonnika – zwiększa on objętość pożywienia i likwiduje przez to uczucie głodu.

Trik 2: Pamiętajmy o nawadnianiu. Pijąc – bez cukru – wodę mineralną niegazowaną, zieloną herbatę lub inne herbaty, nie dostarczamy żadnych kalorii, a mimo wszystko wypełniamy żołądek i oszukujemy ośrodek sytości w naszym organizmie.

Trik 3: Jedzmy bez pośpiechu. Złotą zasadą jest także dokładne gryzienie pokarmów, powolne jedzenie i celebrowanie posiłków. Dajmy sobie czas i dokładnie przeżuwajmy każdy kęs, a na pewno chęć podjadania zostanie zablokowana.

Magdalena Matysiak-Płoszaj
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót