Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaWłosy

3 sposoby na gładkie włosy

Kosmetyki, prostownica i laminowanie, czyli sposoby na gładkie włosy

Data publikacji: 25 maja 2016, 10:35
Gładkie i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Taki efekt można osiągnąć nie tylko w profesjonalnym salonie fryzjerskim, ale i w warunkach domowych. Poznaj trzy skuteczne sposoby na gładkie włosy!

Kosmetyki wygładzające

Zdecydowanie łatwiej osiągnąć efekt, kiedy ma się długie, równo obcięte włosy. W przypadku krótkiej, stopniowanej fryzury zadanie jest nieco trudniejsze, ale nadal możliwe do wykonania. Warto skorzystać z kosmetyków lekko obciążających włosy, a tym samym działających wygładzająco. Silikony nie tylko sprawiają, że włosy stają się gładkie, ale także rozprostowują je. W przypadku cienkich włosów preparat należy stosować w niewielkich ilościach. Emolienty, takie jak odżywki czy olejki, dodatkowo nabłyszczają włosy. Środki wygładzające można także wykonać samemu. Mogą to być maseczki skomponowane na bazie oleju lnianego, drożdży czy jajek lub płukanki mleczne bądź ziołowe. Produkty te są naturalne, a co za tym idzie – bezpieczne dla włosów. Domowe mikstury możesz stosować kilka razy w tygodniu.

Prostowanie też wygładza

Popularnym sposobem na uzyskanie gładkich włosów są różnego rodzaju prostownice. Należy ustawić temperaturę dostosowaną do grubości włosów, a także do ich faktury – kręcone włosy wymagają zdecydowanie więcej ciepła. Obecne na rynku sprzęty nie niszczą włosów i są w pełni bezpieczne – do wyboru mamy produkty ceramiczne lub turmalinowe. Nie tylko prostują one włosy, ale też wygładzają niesforne kosmyki. Aby uzyskać lepszy efekt, na wyprostowane włosy można nałożyć środek nabłyszczający. Gładkie włosy także możesz osiągnąć, używając suszarki z funkcją jonizacji.

Laminowanie u fryzjera i w domu

Laminowanie to relatywnie drogi, ale bardzo skuteczny zabieg. Wykonywany w warunkach domowych daje podobne efekty, choć nie tak długotrwałe, jak w przypadku poddania się profesjonaliście. Jak wykonać laminowanie w domu? Na dokładnie umyte włosy nałóż odżywkę (małą łyżeczkę do deserów) wymieszaną z łyżką żelatyny rozpuszczoną w 1/3 szklanki ciepłej wody. Całość owiń ręcznikiem, najlepiej podgrzanym. Po upływie 45 minut miksturę zmyj, a włosy wysusz suszarką.

Karolina Wilk
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót