Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaDietaRodzaje diet

3 najdziwniejsze diety, które nie są skuteczne. Kto i dlaczego je stosuje?

Co łączy dietę biblijną, baby food i tasiemcową?

Data publikacji: 9 listopada 2016, 03:27
O dietach cud, które cudem się jednak nie okazywały, słyszał chyba każdy, ale były to diety związane na przykład z kolorem oczu albo znakiem zodiaku, czyli nie przynoszące co prawda efektu, ale też i nieszkodliwe. Jednak chęć szybkiego i łatwego osiągnięcia niskiej wagi doprowadziła do powstania diet, które mogą nawet zagrażać życiu.

Dziwne i nieskuteczne diety

Dieta biblijna – ma trwać 40 dni, z podziałem na fazy, podczas których można spożywać jak najmniej przetworzone ziarna, strączki, ryby i warzywa, a także kefir lub/i maślankę. Spożywanie mało zróżnicowanych posiłków nie pozwala na dostarczenie organizmowi niezbędnych składników. Powrót do „normalnej” diety spowoduje efekt jojo.

Baby food diet – polega na odżywianiu się wyłącznie gotowymi daniami dla niemowląt. W tej diecie pomijany jest etap żucia i gryzienia, który jest bardzo ważny, ponieważ podczas tego etapu dociera do mózgu sygnał o sytości żołądka. Pomijając ten krok, osoby na tej diecie będą wciąż odczuwać potrzebę podjadania.

Dieta tasiemcowa – dieta, dzięki której można schudnąć do 22 kg w ciągu 6 tygodni, połykając tabletki zawierające larwy tasiemca. Niestety, do utraty wagi dochodzi dopiero wtedy, kiedy pasożyt zupełnie wyniszczy organizm, a ze względu na to, że nie wiadomo, jak i gdzie zostały te larwy wyhodowane, dieta może bezpośrednio zagrażać życiu.

Małgorzata Otfinowska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót
Przeczytaj również