Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaMakijaż

3 najczęstsze błędy w makijażu. Jak się ich ustrzec?

Makijaż idealny – jakich błędów unikać?

Data publikacji: 29 czerwca 2016, 12:10
O ile dobrze wykonany make-up uwydatnia urodę, to zrobiony błędnie może nawet oszpecić. Aby zawsze móc spoglądać w lustro z przyjemnością, warto zwrócić uwagę na te elementy makijażu, w których najłatwiej o pomyłkę.

BŁĄD nr 1: Nieprawidłowo dobrany odcień podkładu

Idealnie dobrany podkład ma być niewidoczny, dlatego jego odcień powinien być maksymalnie zbliżony do koloru naszej skóry. Szczególnie źle wygląda podkład zbyt ciemny. Wyboru kosmetyku powinno się dokonywać przy dziennym świetle, aplikując go na policzek lub żuchwę.

BŁĄD nr 2: Niewłaściwy cień do powiek

Makijaż oka może je optycznie zmniejszyć lub powiększyć (w zależności od naszych potrzeb) i uwydatnić kolor tęczówki. Należy unikać cieni, które słabo kontrastują z tęczówką, a także nie nakładać ich zbyt dużo – inaczej będą się osypywać i zbierać w załamaniu powieki.

BŁĄD nr 3: Źle pomalowane usta

Część z nas zaniedbuje malowanie ust albo robi to niewłaściwie. Warto pamiętać o tym, aby nie używać zbyt ciemnej szminki – szczególnie jeśli mamy wąskie usta. Zbyt jasna może z kolei nadać nam nienaturalny i niezdrowy wygląd.  Karygodnym błędem jest też używanie ciemniejszej niż szminka konturówki.

Aleksandra Dudra

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót