Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaDłonie i stopy

W jaki sposób prawidłowo usuwać skórki wokół paznokci?

Bezpieczne pozbycie się skórek

Data publikacji: 7 czerwca 2016, 11:27
Podczas gdy z niecierpliwością czekamy, aż urosną nam zdrowe, mocne i długie paznokcie, tak z niechęcią przyglądamy się narastającym na nie skórkom. Usuwanie skórek wokół paznokci to problem estetyczny wielu kobiet.

Kłopotliwe skórki

Skórki narastające na paznokcie, choć niechciane, są jednak ich sprzymierzeńcami. Ich funkcją jest ochrona paznokcia przed zakażeniami bakteryjnymi i grzybiczymi. Im częściej są wycinane, zazwyczaj specjalnymi cążkami, tym szybciej odrastają i stają się grubsze. Wiele kobiet używa także specjalnych nakładek do pilników elektrycznych, które usuwają skórki, także je wycinając. Tu właśnie tkwi błąd. Skórek nie należy wycinać!

Sposób na niechciane skórki

Najlepiej spychać je przy użyciu specjalnie do tego wyprofilowanego drewnianego patyczka. Jest to najzdrowszy i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się skórek narastających na paznokcie. Należy robić to konsekwentnie i regularnie. Jak najbardziej sprzyja nam nawilżanie dłoni i paznokci. Krem należy wcierać w paznokcie od góry do dołu, od czubka paznokcia przez środek i w dół palca, nanosząc krem także na skórki. Wówczas skórki miękną i łatwiej spychać je za pomocą patyczka. To prosty, tani, skuteczny i najzdrowszy sposób pozbycia się skórek.

Paulina Tarachowicz

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót