Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Tajlandia, Maroko, Kuba, a może Kenia? Dokąd uciec zimą na wakacje pełne słońca?

Letnie klimaty zimą

Data publikacji: 16 grudnia 2016, 04:00
Gdy za oknem szaro i zimno, przemykamy z podniesionym kołnierzem między parkingiem a domem, a gdzieś na drugiej półkuli lato trwa w najlepsze. Jeśli więc nie jesteśmy fanami zimowych szaleństw na stokach lub po prostu jest nam zimno, jedźmy na wczasy. Gdzie? Najlepiej do ciepłych krajów…

Tajlandzkie wyspy

W czasie polskiej zimy Tajlandia jest wręcz wymarzona na wypoczynek. Nie jest tam wtedy dokuczliwie gorąco, ale bardzo ciepło i słonecznie. Najprzyjemniej wybrać się na jedną z tajskich wysp lub podróżować po kilku. Można tu poleniuchować na plaży, sącząc drinki z palemką albo uprawiać trekking w górzystych parkach narodowych. Dla bardziej uduchowionych zostają zaś buddyjskie świątynie. Wszędzie tu na turystów czeka się z otwartymi ramionami.

Kenijskie safari

Gdy my przeżywamy styczniowe mrozy, w Afryce panuje właśnie pora sucha i nawet komarów jest wówczas mniej. Sporo do zaoferowania ma wówczas Kenia. Po pierwsze – plaże nad Oceanem Indyjskim, liczne kurorty i możliwość nurkowania oraz podziwiania rafy koralowej, po drugie – safari w parkach narodowych. Można wraz z przewodnikiem z bliska i w naturalnym środowisku podziwiać słonie, żyrafy, zebry, lwy czy hipopotamy. Kenia będzie idealna dla osób aktywnych i ciekawych świata.

Magia Maroko

Miłośnikom kinematografii Maroko kojarzy się przede wszystkim z Casablanką – film o tym tytule, w którym zagrali Humphrey Bogart oraz Ingrid Bergman, to prawdziwa klasyka kina. Pozostałych skusić może wyjątkowa kuchnia (przyrządzana w oryginalnym arabskim naczyniu, zwanym tadżin), wprawiające w zachwyt mozaiki i lokalne stragany, pełne ozdób, przypraw i zapachu kadzidła. Przylatując w czasie polskiej zimy do Maroko nie oczekujmy wysokich temperatur. W grudniu w Maroko temperatura oscyluje wokół 18 °C w dzień i 8 °C w nocy.  Jest to jednak niewątpliwa zaleta dla tych osób, które czterdziestostopniowe upały znoszą fatalnie.  

Kuba wyspa jak wulkan gorąca

Co prawda podróż na Kubę trwa średnio 12 godzin, ale z pewnością ten kraj jest tego wart. Ma niepowtarzalny klimat, atmosferę – trochę zatrzymał się tu czas, więc jeśli chcesz uciec od nowoczesnych wnętrz korporacji, kieruj się na tę gorącą jak wulkan wyspę. Za dnia zrelaksujesz się na plaży lazurowego Morza Karaibskiego, a wieczorem napijesz się Cuba Libre, zapalisz cygaro i zatańczysz z ukochaną lub ukochanym gorącą salsę lub merengue w rytm wybijany przez bongosy i kongi.

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.