Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningSiłownia i fitness

Swing z odważnikami – trening z kettlebells

Podstawowe ćwiczenie z obciążeniem

Data publikacji: 12 lipca 2016, 11:54
Trening z odważnikami, czyli kettlebells, to idealne rozwiązanie dla osób, które zaczynają trening siłowy. Kettlebells są łatwiejsze w użyciu niż hantle, a przynoszą równie dobre efekty. Wystarczy zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

Na czym polega kettlebell swing?

Trening zawsze zaczynaj od pozycji wyjściowej: stań prosto, rozluźnij barki i ramiona, ugnij lekko kolana. Ważna zasada – odważnik powinien leżeć dokładnie przed Tobą. Dla naszego kręgosłupa ważne jest prawidłowe unoszenie kettlebell – aby podnieść odważnik, ugnij kolana i pochyl tułów, utrzymując wyprostowaną sylwetkę.

Podstawowe ćwiczenie w treningu z odważnikami to kettlebell swing: stań wyprostowany, w niewielkim rozkroku. Trzymając kettlebell pewnie oburącz, unieś go i od razu płynnie wykonaj wymach jak najdalej do tyłu w taki sposób, by odważnik znalazł się między Twoimi nogami (które powinny być wówczas lekko ugięte w kolanach). W ten sposób wprawisz odważnik w ruch wahadłowy. Następnie dynamicznie wypchnij biodra do przodu i przenieś kettlebell na wyprostowanych ramionach przed siebie – tak, aby odważnik znalazł się na wysokości Twojej klatki piersiowej. Zwróć uwagę na mocny ruch bioder – to one stanowią główną siłę w tym ćwiczeniu.

Ćwiczenia z kettlebells angażują kilka partii mięśni (w swingu aktywne są zwłaszcza mięśnie czworogłowe uda i mięśnie pośladków), dzięki czemu ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej.

Emilia Seweryn

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót