Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Rodzaje depilacji nóg – wybierz właściwą dla siebie

Jest wiele rodzajów depilacji, ale który z nich najlepiej pasuje do Twojej skóry? Przekonaj się sama

Data publikacji: 12 stycznia 2016, 15:51
Sposobów na depilację nóg jest wiele. Ten idealny bardzo trudno wskazać, ponieważ o tym, który jest najlepszy, decyduje wiele czynników. Dla jednych najlepszym będzie ten najszybszy, dla innych ten najtrwalszy. Jedni wybiorą metodę najtańszą i najbardziej dostępną, inni tę, która jest absolutną nowością, oferowaną w najlepszych salonach kosmetycznych. Jedno jest pewnie – na finiszu wszystkich tych metod jest ten sam cel – piękne i gładkie nogi bez zbędnego owłosienia. Mnogość rodzajów depilacji i urządzeń do depilacji każdemu pozwoli osiągnąć ten cel bez większego problemu.
rodzaje depilacji - depilacja w domu

Wybór metody depilacji - jak depilować nogi

Ogolić nogi maszynką, nakleić plaster z woskiem czy może użyć pianki do depilacji nóg? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć.

  • Maszynka do golenia – depilacja łatwa i szybka, ale efekt nietrwały. Włosy szybko odrastają, ponieważ maszynka nie usuwa ich w całości, a jedynie przycina na linii skóry.rodzaje depilacji
  • Depilator – usuwa włosy z cebulkami, przez co opóźnia ich odrastanie. Efekt jest bardziej trwały niż po maszynce do golenia, ale sama depilacja nóg jest mniej komfortowa. Depilator wyrywa włosy, co skutkuje odczuwaniem szczypiącego bólu.
  • Pianki, żele i kremy – usuwają włosy bezboleśnie, ale podobnie do maszynki, jedynie na linii skóry. Nie usuwają cebulek włosowych. Związki chemiczne zawarte w tych preparatach rozpuszczają keratynę włosa, dzięki czemu nowe włoski odrastają słabsze i rzadsze.
  • Depilacja woskiem – mało przyjemna, ale skuteczna i dokładna. Podczas zrywania plastrów z woskiem włoski są usuwane wraz z cebulkami. Niestety bolesność podczas tej metody jest dosyć duża. Plus jest taki, że depilacja woskiem wystarcza na około 2-3 tygodnie.
  • Depilacja specjalistyczna – dostępna w salonach kosmetologii estetycznej, wykonywana przez profesjonalny personel. Kosztowna, ale najtrwalsza ze wszystkich dostępnych metod.

Wybór metody jest zawsze kwestia indywidualną.

Depilacja w domu czy w salonie?

depilacja nóg - woskDepilację nóg metodą specjalistyczną można wykonać tylko w profesjonalnym salonie. Gabinety kosmetyczne i salony kosmetologii estetycznej oferują coraz częściej trwałe metody depilacji laserowej zwane epilacją. Oczywiście depilację nóg woskiem czy kremem znaleźć można również w ofercie salonu i z pewnością raz na jakiś czas warto oddać się w ręce specjalisty. Fachowo wykonana depilacja przyniesie z pewnością efekty na dłużej. Epilacja natomiast rozwiąże problem owłosienia na bardzo długo, nawet na kilka lat, a w niektórych przypadkach trwale. Zabiegi epilacji wykonuje się za pomocą lasera lub wiązki światła pulsacyjnego. Zabiegi takie trwają dłużej niż zwykła depilacja nóg. Trzeba je kilka razy powtórzyć, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Warto jednak odczekać i poświęcić czas, by pozbyć się owłosienia na dobre.

Depilacja na linii bikini

Depilację okolic intymnych z pewnością można wykonać w niemalże każdym salonie kosmetologicznym. Można również pokusić się o taki zabieg w domu. Najprościej użyć maszynki lub depilatora ze specjalną nakładką do depilacji okolic bikini. Panie z wysokim progiem odczuwania bólu mogą sięgnąć po plastry z woskiem przeznaczone do takiego rodzaju depilacji. Niestety ten sposób nie należy do najprzyjemniejszych. Osoby wprawione bez problemu poradzą sobie z depilacją kremem lub pianką, a także zwykłą maszynką. By jednak dojść do wprawy, trzeba poświęcić trochę czasu. Okolice bikini to jeden z najtrudniejszych obszarów do depilowania. Nie powinno się jednak o nim zapominać.

Zarówno metod jak i narzędzi do depilacji jest na tyle dużo, że każdy znajdzie sposób odpowiedni dla siebie. Optymalna metoda depilacji to taka, która najbardziej przypasuje skórze. Maszynki, kremy i pianki do depilacji, depilatory i plastry z woskiem i w końcu oferta profesjonalna pozwolą rozprawić się z niechcianym owłosieniem skutecznie. Nierzadko trzeba wypróbować kilku metod, by znaleźć tę właściwą. Później można się już tylko cieszyć z efektów.

Faustyna Wychadańczuk

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót