Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Pozbądź się niechcianego owłosienia! Jak depilować strefę bikini?

Sposoby na depilację intymną

Data publikacji: 3 czerwca 2016, 11:56
Myślisz, że usuwanie niechcianych włosów przypomina prawdziwe tortury, zwłaszcza jeśli dotyczy strefy bikini? Być może niektóre stosowane metody nie są czystą przyjemnością, jednak jak powszechnie wiadomo, „trzeba cierpieć dla urody”. Całe szczęście sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia jest wiele, a nowe metody są coraz mniej bolesne i coraz bardziej skuteczne.

Depilacja a epilacja

Możemy wyróżnić dwie główne metody pozbycia się zbędnego owłosienia. Znana zapewne wszystkim depilacja polega na wyrywaniu włosków bez cebulek. Stosujemy w tym celu popularną maszynkę do golenia, depilator, wosk czy pastę cukrową. Efekty tych działań są jednak tymczasowe, a włoski prędko odrastają. Istnieją jednak również sposoby na pozbycie się owłosienia z miejsc intymnych na długie lata – do tego typu metod zaliczymy przede wszystkim depilację laserową bądź depilację za pomocą… ultradźwięków. Różnica polega na tym, że włoski usuwane są ze skóry wraz z cebulkami. Metodę tę określa się mianem epilacji.

Niezależnie od tego, na jaki sposób się zdecydujemy, a także, czy owłosienia pozbywać się będziemy domowymi sposobami, czy w profesjonalnym salonie kosmetycznym, warto poznać wszystkie plusy i minusy sposobów usuwania włosów z okolic bikini.

Golenie

Usuwanie włosów maszynką jest najczęściej stosowaną domową metodą na usuwanie zbędnego owłosienia, głównie ze względu na łatwość, szybkość i niską cenę potrzebnego do tego sprzętu. Niestety maszynka jedynie ucina włosy, nie niszcząc cebulek – tym samym włosy odrastają dość szybko i stają się coraz mocniejsze.

Kremy do depilacji

Krem do depilacji pozwala na pozbycie się włosków na 10-14 dni. Zabieg jest niezwykle prosty i zupełnie bezbolesny. Należy ostrożnie rozprowadzić krem specjalną łopatką i po upływie określonego na opakowaniu czasu po prostu go spłukać. Kremy do depilacji mają tę zaletę, że pomagają pozbyć się owłosienia na dłużej, jednak istnieje niebezpieczeństwo podrażnienia delikatnej skóry okolic intymnych.

Woskowanie

Woskowanie można wykonać w domu, jednak zazwyczaj poleca się wykonywanie zabiegu w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Na czym polega depilacja woskiem? Rozgrzany wosk nakłada się na niewielki obszar skóry, następnie przykłada plaster, który energicznym ruchem zostaje oderwany od skóry wraz z niechcianymi włosami. Metoda ta jest niezwykle skuteczna – zapewnia wolność od włosów na mniej więcej 3 tygodnie. Co ważne, po każdym kolejnym zabiegu włosy stają się słabsze, wolniej odrastają, a dyskomfort towarzyszący zabiegowi staje się mniejszy.

Fotodepilacja

Usuwanie włosów światłem IPL stało się ostatnio bardzo popularne, przede wszystkim dlatego, że jest jedną z najskuteczniejszych metod, niezwykle szybką, niedrogą i niemalże bezbolesną. Niestety, żeby pozbyć się włosów na dłużej, należy wykonać serię od pięciu do dziesięciu zabiegów.

Laserowe usuwanie włosów

Podobnie jak w przypadku fotodepilacji podczas zabiegu laserem mieszek włosowy niszczony jest przez ciepło. Zaznaczyć trzeba, że laser wpływa na włosy będące w fazie wzrostu. Jeśli więc włoski znów zaczną odrastać, konieczne będzie powtórzenie zabiegu (nawet kilkukrotne, w 2-3 miesięcznych odstępach czasu). Mimo to, co jakiś czas nadal mogą się pojawiać pojedyncze włoski. Laserowe usuwanie włosów jest także zabiegiem zdecydowanie bardziej bolesnym od IPL. Pieczenie i szczypanie podczas zabiegu mocniej odczują panie, które posiadają ciemne i gęste włosy. Jest to jednak zabieg bardzo skuteczny.

Marta Brzezińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót