Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaStyl

Knooking, quilling, filcowanie – co to takiego?

Nowe rodzaje robótek ręcznych

Data publikacji: 31 sierpnia 2016, 07:56
Nie powinno nikogo dziwić, że wśród robótek ręcznych również panują trendy. Pasjonaci tworzenia wciąż wyszukują nowe sposoby na własnoręczne wykonanie uroczych drobiazgów lub wielkich artystycznych projektów. Oto trzy najświeższe tendencje.

Quilling

Nazwa tej techniki pochodzi z języka angielskiego i oznacza nawijanie na rurkę. I na tym też polega. Należy nawijać paski różnokolorowego papieru na najczęściej okrągłą podstawę (również wykonaną z pasków), tworząc w ten sposób niewielkie elementy o różnych kolorach i kształtach. Poprzez ich łączenie można stworzyć całe obrazy czy nawet miski, kosze i torby.

Knooking

To jeszcze bardzo mało znana technika, choć robi zawrotną karierę wśród wielbicielek szydełka. Jest to bowiem robienie na drutach… ale właśnie szydełkiem. Przy pomocy szydełka i przewleczonego przez nie sznurka można wykonać wszystkie sploty tradycyjnie robione na dwóch drutach. To wielkie ułatwienie dla osób zakochanych w szydełkowaniu.

Filcowanie

Filcowanie to inaczej spilśnianie. Technika ta polega na formowaniu kształtów z gręplowanej wełny polanej wodą z mydłem. Dzięki temu powstawać mogą dodatki takie jak kapelusze, szale, całe ubrania, a ponadto miniaturowe figurki lub biżuteria.

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót