Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Jak pielęgnować skórę twarzy wieczorem? 4 kroki do pięknej cery

Zabiegi pielęgnacyjne, które powinny stać się rutyną

Data publikacji: 7 czerwca 2016, 11:17
Powszechnie wiadomo, że nasz organizm najszybciej regeneruje się podczas snu. Dotyczy to również naszej skóry. A jeśli zaoferujemy jej odrobinę wsparcia w postaci bogatej w witaminy i składniki odżywcze wieczornej pielęgnacji, z pewnością będzie bardziej wypoczęta, piękna i zdecydowanie młodsza.

Droga do pięknej cery

Codzienna wieczorna pielęgnacja zaowocuje spektakularnymi efektami, jeśli oprzemy ją na czterech podstawowych krokach.

Krok 1. Oczyszczanie

Wieczorną pielęgnację należy rozpocząć od usunięcia makijażu oraz zgromadzonych przez cały dzień zanieczyszczeń, potu i sebum. Do usunięcia makijażu należy stosować delikatne mleczka lub płyny micelarne – szczególnie polecane do demakijażu oczu. Płyn micelarny otwiera, oczyszcza i zamyka pory, dlatego zastępuje żele, pianki, kremy do mycia twarzy. Jego zastosowanie nie wymaga użycia toniku, chyba że cera jest trądzikowa i wymaga dodatkowego oczyszczenia. Sam płyn micelarny też działa jak tonik, odświeża cerę i przywraca jej prawidłowe pH.  Jeśli jednak stosujemy do oczyszczania twarzy żele lub kremy myjące, użycie toniku jest jak najbardziej pożądane.

Krok 2. Tonizowanie

Krok ten niestety często jest niedoceniany i pomijany w czasie wieczornych rytuałów piękna. Tonik natomiast odgrywa niezwykle ważną rolę, usuwa wszelkie ślady uprzednio użytych myjących produktów oczyszczających, zamyka i oczyszcza pory, zapobiegając tym samym powstawaniu wyprysków.

Krok 3. Pielęgnacja specjalna

Pielęgnacja specjalna przeznaczona jest dla osób, które przekroczyły 30. rok życia oraz tych, którzy zmagają się z problemami dermatologicznymi. Polega ona przede wszystkim na stosowaniu maści, serum lub koncentratów, zawierających wysokie stężenie składników aktywnych, które pozytywnie oddziałują na skórę przez całą noc. Ważne, by tego typu preparaty stosować bezpośrednio na świeżo oczyszczoną i stonizowaną skórę.

Krok 4. Nocna odżywianie

Pielęgnację należy zakończyć nałożeniem odpowiednio dobranego do potrzeb cery kremu na noc oraz regenerującego kremu pod oczy. Kosmetyki pielęgnacyjne warto nałożyć przynajmniej 20 minut przed pójściem spać  – wtedy składniki aktywne zostaną wchłonięte w głąb skóry, a nie wetrzemy ich w poduszkę.

Wybór kremu na noc

Głównym zadaniem kremów przeznaczonych do pielęgnacji skóry w nocy jest pomoc w regeneracji, ujędrnieniu i odprężeniu cery. Naturalne procesy naprawcze skóry warto wesprzeć kremami bogatymi w antyoksydanty, retinol, kolagen, witaminy oraz oleje roślinne. Składniki te przyczynią się do zniwelowania skutków oddziaływania czynników zewnętrznych, zmęczenia oraz całodziennego stresu.

Warto pamiętać, że piękna skóra zależy nie tylko od liczby używanych kosmetyków, ale także od długości i jakości snu, dobrego i zdrowego odżywiania się oraz pozytywnego nastawienia!

Marta Brzezińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.