Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaZdrowieSkóra

Co robić, żeby uniknąć grzybicy stóp?

Sposoby na grzybicę stóp

Data publikacji: 29 września 2016, 04:39
Wydaje się, że wszyscy wiedzą, dlaczego nosimy klapki na basenie, a buty na bowlingu są dezynfekowane. Tymczasem do lekarzy wciąż zgłaszają się osoby z dokuczliwą grzybicą stóp, którą zarazili się w bardzo prosty sposób. Tak naprawdę, wystarczy raz skorzystać ze wspólnego prysznica na siłowni nie zabezpieczając stóp, by poczuć nieprzyjemne swędzenie – pierwszą oznakę zakażenia. Ale można tego uniknąć. Wystarczy przestrzegać kilku zasad.

Na basen – tylko z klapkami

Chodzenie boso po wilgotnych i ciepłych powierzchniach sprzyja rozwojowi grzybicy. Dlatego ważnym jest, aby wybierając się na basen lub saunę zaopatrzyć się w klapki.

Przymierzamy buty

Przymierzając buty, nie wkładajmy ich na bosą stopę. Nigdy nie mamy pewności, kto przymierzał je wcześniej. Grzybicy stóp możemy nabawić się także korzystając z cudzych akcesoriów do pielęgnacji stóp.

Obuwie odpowiednie do pory roku

Do grzybicy stóp przyczynić się może również lekceważenie panującej temperatury. Noszenie pełnego obuwia przez dłuższy czas (zwłaszcza latem) sprzyjać będzie poceniu stóp, a co za tym idzie, rozwojowi niepożądanych grzybów.

To nie takie trudne

Obecnie leczenie grzybicy nie należy do trudnych zadań. Środki przeciwgrzybiczne działają szybko i skutecznie, jednak warto się zastanowić, czy nie lepiej jest zapobiec grzybicy niż leczyć. Tym bardziej, że zaatakowane grzybicą paznokcie nie wyglądają estetycznie, a swędzenie i pieczenie również nie należy do najprzyjemniejszych odczuć.

Amelia Naruszewicz 

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.