Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaStyl

Światowej sławy projektanci… robótek ręcznych

Szydełko na światowych wybiegach

Data publikacji: 6 września 2016, 05:01
W ostatnich latach rękodzieło wróciło do łask. To już nie tylko domena babć w bujanych fotelach. Świat podbijają projektanci mody, dla których ręcznie wykonana dzianina jest na pierwszym miejscu. Oto kilku z nich.

Johan Ku

Johan Ku to prawdziwy król dzianiny. Urodził się w Taipei, a projektuje od 17. roku życia. Wielokrotnie nagradzany w Tokio i Nowym Jorku. Przy pomocy wielkich, puchatych, wełnianych prac robionych na drutach, tworzy sylwetki-rzeźby.

John Rocha

John Rocha to jeden z czołowych projektantów mody, dla którego najbardziej interesująca jest faktura materiałów – stąd liczne koronki, sploty, dzianiny. Urodzony w Hongkongu, dziś żyje i tworzy w Londynie. Jego projekty są bardzo kobiece, a przy tym lekko przytłaczającą formę łagodzi właśnie lekkością koronek.

Antonio Berardi

Projektant pochodzi z Sycylii, dziś swoje projekty tworzy w Londynie, ale odniósł też sukces w Paryżu. Znany jest z kobiecych sukienek i właśnie wykorzystania ręcznie przygotowywanych tkanin, koronek i dodatków. Jego sukienki noszą np. Eva Mendes i Victoria Beckham.

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót