Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Porady dla łowców wakacyjnych okazji

Wakacje last minute. Poznaj sposoby, które pozwolą Ci znaleźć najlepsze oferty last minute. Nie daj się oszukać

Data publikacji: 6 września 2016, 02:47
Z pewnością nikomu nie trzeba tłumaczyć, że oferty last minute to doskonała okazja, by spędzić wolny czas w wymarzonym miejscu na świecie, nie zaciągając przy okazji kolejnego kredytu. Wakacje last minute – te trzy słowa mają sporą siłę przyciągania. Warto wiedzieć, jak dobrze wybrać, a także mieć świadomość przysługujących nam praw.

Dla kogo oferty last minute?

Z opcji „ostatniego gwizdka” skorzystają osoby, które mogą sobie wziąć dni urlopowe w dowolnym terminie. Ta elastyczność jest niezwykle istotna, gdyż decydując się na ofertę last minute, to nie my ustalamy grafik – musimy poddać się terminom narzuconym przez biuro podróży. Wszak cała idea wyjazdu „za pięć dwunasta” opiera się na fakcie, że agencje mają zarezerwowane miejsca w samolotach i hotelach, które koniecznie muszą zapełnić, by wyjść na swoje. A zatem raz jeszcze: kiedy nie zależy Ci na konkretnym terminie wyjazdu, a chcesz po prostu spędzić udany urlop w wymarzonym miejscu, śmiało korzystaj z ofert last minute! Jednak pamiętaj, że za specjalnymi ofertami powinieneś rozglądać się nie później niż kilka dni przed planowanym wyjazdem.

Wakacje last minute - plusy i minusy

Jeżeli dobrze trafisz, na wakacjach last minute zaoszczędzisz nawet 40% normalnej ceny. Są osoby, które polują na samoloty wylatujące dnia następnego – tacy śmiałkowie potrafią ustrzelić nawet szęśćdziesięcioprocentowy rabat! Jednak porywając się na ofertę „ostatniego gwizdka”, trzeba mieć na uwadze fakt, że to nie my wybieramy konkretny hotel czy nawet miejscowość, w której będziemy spędzać wolny czas. Jak już wcześniej zostało wspomniane, korzystając ze znacznych upustów cenowych, pomagamy w pewnym sensie biurom podróży wyjść na zero, co w praktyce oznacza, że lecimy do wybranego przez agencje hotelu, a także lądujemy na określonym lotnisku, w konkretnym terminie. Z pewnością, nie wszystkie aspekty oferty będą nam odpowiadały, ale atrakcyjna cena wymusza kompromisy. Zdecydujmy się więc na ofertę last minute, której warunki są najbardziej zbliżone do naszych oczekiwań. Przy okazji należy również uważać na kilka zapisów o dość istotnym znaczeniu. Najważniejszym z nich jest rubryka „opłaty dodatkowe”, w której zawierają się takie obciążenia finansowe, jak opłaty lotniskowe, ubezpieczenie czy wiza, które mogą sprawić, że nasza specjalna oferta okaże się wcale nie taka specjalna….. Przed zakupem, warto też sprawdzić, czy w miejscu, do którego się wybieramy nie przypada np. czas pory monsunowej. No i ostatnia, niezwykle ważna sprawa: klientom decydującym się na wakacje last minute przysługują dokładnie te same prawa, co osobom korzystającym z oferty regularnej.

Adam Bała

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót