Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Muzea, które nie nudzą

Najciekawsze miejsca do zwiedzania na świecie

Data publikacji: 20 sierpnia 2016, 15:34
Jeśli muzeum nadal kojarzy Ci się z nudnymi szkolnymi wycieczkami po pustych salach, w których na dodatek niczego nie wolno dotykać, to znaczy, że niewiele jeszcze widziałeś albo zostałeś jedną nogą w poprzednim stuleciu. Oto 4 muzea, które na długo zostaną w Twojej pamięci.

Muzeum figur woskowych Madame Tussaud w Londynie

To muzeum ma już niemal 200 lat, a nadal przybywa w nim eksponatów i nadal przewijają się przez nie tłumy turystów. Każdy wie, jakim przeżyciem jest spotkanie na żywo ze swoim idolem, ulubionym artystą. Figury woskowe są tu tak realistyczne, że wydaje Ci się, jakbyś znalazł się na bankiecie największych sław tego świata. Postacie sprawiają wrażenie, że za chwilę gdzieś pójdą lub coś powiedzą. Można sobie z nimi robić zdjęcia, więc zabawy jest mnóstwo.

Ermitaż w Sankt Petersburgu

To jedno z największych muzeów na świecie. Pełen przepychu, gigantyczny pałac, dawna siedziba Piotra I zwala z nóg swoim ogromem i bogactwem. Można się w nim poczuć jak w kostiumowym, hollywoodzkim filmie nakręconym z wielkim rozmachem. Odrobina wyobraźni przeniesie nas na królewskie bale i świat dworskich romansów. Przy tym można tu zobaczyć oryginalne dzieła Picassa, a nawet Leonarda da Vinci.

Muzeum szpiegostwa w Finlandii

Obecnie swój renesans przeżywają kryminały oraz filmy szpiegowskie. Wciąż popularny jest James Bond czy filmy z serii Mission Impossible. Wielbiciele tej tematyki mogą zwiedzić w fińskim miasteczku Tampere muzeum szpiegostwa. Oprócz statycznej ekspozycji można wypróbować tu urządzenia pomagające w tajnych misjach, np. wykrywacz kłamstw, zmieniacz głosu, noktowizor. Na dorosłych zwiedzających czeka chociażby łamanie szyfrów, a najmłodsi mogą sami sprawdzić się jako szpiedzy, dzięki specjalnie dla nich przygotowanym atrakcjom.

Muzeum Powstania Warszawskiego

W Polsce słyszał o nim każdy, a goście z innych krajów pozostają długo pod jego wrażeniem. Samo muzeum jest bardzo ciekawie zaaranżowane – są tu tematyczne sale i studnie, do których można zajrzeć (są w nich obrazy, które przeznaczone są dla dorosłych, dzieci bez pomocy nie mogą ich zobaczyć), jest otwarta sala kinowa, w której wyświetlane są filmy o powstaniu. Jednak to, co tu najważniejsze, to fakt, że muzeum rzeczywiście wprowadza zwiedzającego w świat, w którym w tamtych miesiącach żyli powstańcy – słyszymy odgłosy, widzimy twarze i rzeczy w idealnie odwzorowanej przestrzeni. Zwiedzanie tego muzeum to silne przeżycie.

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.