Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Książki o miłości, które Cię nie znudzą

Wciągające romanse dla kobiet w każdym wieku

Data publikacji: 22 stycznia 2017, 03:51
Książki mają dawać wytchnienie, przenosić nas w inne światy. Nie ma chyba na świecie kobiety, która nie lubi czasem odpłynąć z książką w świat romansu, porywu serca i prawdziwej miłości. Oto zestaw tych najlepszych dla pań (i panów) w każdym wieku.

Rozmarzone nastolatki

Mimo licznych amerykańskich powieści o nastolatkach, wciąż najlepszą pozostaje Ania z Zielonego Wzgórza L. M. Montgomery oraz cykl Jeżycjada polskiej autorki M. Musierowicz. Dla fanek mniej zabawnych, ale bardziej emocjonujących przeżyć najlepsze będą książki K. Siesickiej, szczególnie Zapałka na zakręcie i Jezioro osobliwości.

Dorosłe porywy serca

W codziennym zabieganiu szkoda czasu na kiepskie książki, więc z pewnością trafnym wyborem będzie klasyka – chwytająca za serce Love story E. Segala, powieści J. Austen, np. Duma i uprzedzenie – niezbyt aktualne, ale za to magiczne, dające spokój i wytchnienie, a na deser niepokojąca Anna Karenina L. Tołstoja. Zaś dla fanek romansideł czystego gatunku – niezastąpionych kilkadziesiąt (!) tomów Sagi o Ludziach Lodu M. Sandemo (w każdej bibliotece).

Romantyczne starsze panie

Gdy coraz więcej czasu mija, a wiedzy o życiu przybywa, sięgnij po wzruszające Co się wydarzyło w Madison County R. J. Wallera lub Spóźnionych kochanków W. Whartona. Zmęczone oczy zaś na pewno odetchną dzięki audiobookom.

Wiele osób twierdzi, że romanse nie powinny być nazywane literaturą, a przecież nie ma nic złego w pochłanianiu książek, które nas odprężają ani w czytaniu historii, które nas interesują. 

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót