Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Halloween – dobre przebranie to przede wszystkim dobry pomysł

Najlepsze pomysły dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Halloween

Data publikacji: 28 października 2016, 11:04
Trendy w tematyce przebrań na Halloween zmieniają się co roku. Można je zrobić samemu lub kupić w internecie, najważniejsze jednak by były pomysłowe – duchy, szkielety i wampiry już dawno odeszły do lamusa.

Heidi – królowa Halloween

Niekwestionowaną królową Halloween od lat jest Heidi Klum. Pojawia się przebrana za imponującego motyla lub jako staruszka, a ostatnio Heidi pojawiła się bez kostiumu, za to w otoczeniu swoich klonów (kobiet łudząco przypominających samą Heidi). Wcześniej szokowała przebraniami bogini Shivy, Kleopatry czy samej siebie obdartej ze skóry. Co roku udowadnia, że jej wyobraźnia nie zna granic.

Jak się przebrać?

Najwyżej oceniane są zawsze przebrania pomysłowe – z pomocą przyjdzie make-up, farby do ciała i specjalny silikon, dzięki któremu zrobimy na przykład blizny. Warto zaglądać do klasyki halloweenowych strojów, pod warunkiem, że podejdziemy do tematu nietuzinkowo i czymś ubarwimy opatrzone już pomysły. Coraz popularniejsze stają się przebrania za komiksowych bohaterów. Jeśli na imprezę idziemy z grupą przyjaciół ciekawym wariantem będzie przebranie się na przykład za Flasha z uniwersum DC – kilka osób w identycznych strojach chodzących gęsiego, będzie sprawiać wrażenie ponadnaturalnej prędkości bohatera.

Styl na czasie

Jeśli pragniemy by nasz strój był na czasie, powinniśmy śledzić popkulturowe trendy. Dość popularnym pomysłem typu ,,zrób to sam” było ostatnio przebranie się za Kim Kardashian. Warianty, w jakich spotkać mogliśmy naśladowców, nawiązywały w żartobliwy sposób do ostatnich, najgłośniejszych wydarzeń z życia celebrytki: ,,Kim w trakcie napadu rabunkowego” oraz ,,Kim podczas sesji z szampanem”. Żartobliwe odnoszenie się do aktualnych wydarzeń jest zawsze dobrze widziane, a świetnym uzupełnieniem stroju mogą być akcesoria, np. atrapa lejącego się do kieliszka szampana w przypadku Kim. Osoby o największym poczuciu humoru mogą odważyć się na przebranie wieloosobowe – najczęściej są to stroje zwierząt, w których mieszczą się dwie osoby jednocześnie. Interesującą propozycją są spodnie imitujące irlandzkiego skrzata, który będzie niósł uczestnika zabawy „na barana”. Panie, które chcą się przebrać, ale mimo wciąż wyglądać ładnie, powinny zdecydować się na klasyczny styl glamour, z mocnym makijażem oraz dodatkiem sztucznych blizn i pajęczyn.

Gdzie szukać inspiracji?

Przy poszukiwaniu inspiracji najlepiej korzystać z internetu – wpisanie w wyszukiwarkę grafiki frazy halloween otworzy przed nami wiele interesujących pomysłów na stroje. Warto również przeglądać sklepy internetowe i portale aukcyjne, ponieważ sprzedawcy ściągają zza granicy coraz lepsze kostiumy. Jeśli stawiamy na wariant ,,zrób to sam”, doskonałym miejscem by zacząć będą kanały na YT, zwłaszcza anglojęzyczne. Znajdziemy tam kompletne instrukcje krok po kroku jak wykonać dany strój czy charakteryzację.

Krzysztof Paisert

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót