Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Brafitting – sposób na piękne i zdrowe piersi

Jak znaleźć wygodny biustonosz?

Data publikacji: 23 maja 2017, 01:55
Kobiety z małym biustem wybierają zazwyczaj za duże staniki. Z kolei panie o dużym rozmiarze biustu za wszelką cenę starają się wcisnąć w mniejszą miseczkę. Z pomocą przychodzi – do niedawna nieznana, od niedawna bardzo modna – usługa brafittingu. Co to takiego i dlaczego warto się po nią udać?

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Zacznijmy od odpowiedzi na zasadnicze pytanie – czym jest brafitting? Jest to sztuka dobierania stanika – „sztuka” to słowo bardziej odpowiednie niż umiejętność, która nie oddaje wystarczająco wysiłku i cierpliwości, jakie konieczne są do tego, by wybrać pasujący i wygodny biustonosz.

Rozmiar biustonosza określa się liczbą i literą. Liczba to obwód klatki piersiowej pod biustem, a litera to wielkość miseczki. Oblicza się ją jako różnicę między najszerszym obwodem biustu a obwodem stanika. Na przykład gdy różnica wynosi 13 cm, miseczka ma rozmiar A, gdy 15 cm – rozmiar B. Rozmiary zwiększają się co 2 cm. Aby dobrać właściwy rozmiar, należy więc przede wszystkim dobrze się wymierzyć. To klucz do sukcesu przy wyborze modelu dla siebie.

Brafitterka – trudny zawód

Brafitterka to osoba (przeważnie kobieta, choć zdarzają się i mężczyźni brafitterzy), która pomaga przy doborze stanika. Mówi o tym sama nazwa jej zawodu – bra, czyli angielski stanik, i fit – czyli dopasowanie. Kiedy udajemy się po biustonosz do brafitterki, możemy być pewne jednego – ze źle dobranym stanikiem ze sklepu nas nie wypuści. Często okazuje się, że fasony, na które klientka nigdy nie zwracała uwagi, są dla niej idealne. Brafitterka wymierza wszystkie obwody, oblicza właściwy rozmiar, a także na podstawie całej sylwetki dopasowuje stanik. Zna zasady brafittingu i wystarczy, że tylko spojrzy na kobietę, by wiedzieć, jaki biustonosz dla niej wybrać.

Dobry stanik – to ważne!

Wydawać by się nam mogło, że jeśli stanika nie widać, to nie musimy zbytnio troszczyć się o jego krój czy wygląd. Jeśli jest nam w nim wygodnie, reszta się nie liczy. Nic bardziej mylnego! Dobrze dobrany biustonosz to odciążenie kręgosłupa. Dzięki temu możemy uniknąć bólu pleców, na który narzekają zwłaszcza kobiety z dużymi piersiami. Najczęściej wybierają one staniki o szerokich ramiączkach, które dobrze utrzymają biust. Skoro już mowa o kręgosłupie, trzeba wspomnieć tu o kolejnym atucie prawidłowo dobranego biustonosza – pomaga on korygować postawę i prostować sylwetkę. Warto jest też zakładać odpowiedni stanik po to, by lepiej wyglądać w ubraniach. Biustonosz sprawia, że piersi są uwypuklone i ładnie układają się pod bluzkami czy sukienkami.

Źle dobrany stanik

Czym grozić może noszenie nieprawidłowo dopasowanego biustonosza? Kiedy jest za ciasny w obwodzie, możemy mieć problemy ze swobodnym nabieraniem powietrza w płuca i będziemy czuć, jak wbija on nam się w skórę. Za małe miseczki mogą z kolei podzielić pierś na dwie części, co będzie nieładnie wyglądało. Przy źle dobranym staniku będą też wbijać nam się w skórę fiszbiny. Ciągłe wyczuwanie ich pod piersiami zdecydowanie nie jest komfortowe. Z kolei jeśli miseczki są za duże, ich brzegi nie dotykają ciała. A jak sprawdzić w takim razie, czy miseczki mają odpowiedni rozmiar? Jeśli są dobre, ich łączenie będzie przylegało do mostka.

Brafitting w ciąży

Jak wiadomo, piersi kobiety w ciąży stają się większe niż na co dzień. Konieczne będzie więc zainwestowanie w nowy biustonosz – zapewne niejeden, bo wraz z przybieraniem na wadze zwiększy się obwód pod biustem i z tygodnia na tydzień kolejne staniki będą za ciasne. Na co jeszcze powinnyśmy zwrócić uwagę, wybierając ciążowy stanik? Przyjrzyjmy się, czy fiszbiny znajdują się po środku pach i czy ramiączka nie wbijają się w skórę. Powinno być nam w nim przede wszystkim wygodnie. To stanik, który nosić będziemy tylko kilka miesięcy, więc zdecydowanie lepiej postawić na komfort niż na wygląd. Uspokajamy jednak – staniki ciążowe mogą być równie ładne jak te, które zakładamy na co dzień.

Dobrze dobrany biustonosz to gwarancja wygody, satysfakcji i pewności siebie. Wizyta u profesjonalnej brafitterki pozwoli nie tylko wybrać idealny model dla siebie, ale też nauczyć się, na co należy zwracać uwagę podczas samodzielnego kupowania stanika w przyszłości. 

Marta Nowak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót