Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaZdrowieSkóra

Wstydliwy problem mężczyzn – grzybica prącia

Grzybica penisa – poznaj przyczyny, objawy i jak wygląda leczenie grzybicy prącia

Data publikacji: 17 lutego 2016, 10:44
Grzybica prącia to ciągle temat tabu dla wielu mężczyzn. Część panów, nawet jeśli zauważy u siebie niepokojące objawy, unika lekarza i próbuje leczyć się w zaciszu własnego domu. Niesłusznie. Nieleczona lub źle leczona grzybica prącia może spowodować groźne powikłania, w tym przerost gruczołu krokowego oraz bezpłodność. Warto wspomnieć także o ryzyku zarażenia infekcją swojej partnerki.
Grzybica penisa – objawy, leczenie – rodzinazdrowia.pl

Grzybica prącia jak wstydliwa choroba – poznaj przyczyny

Mężczyźni uważają, że choroby penisa to powód do wstydu. Nic bardziej mylnego. Zarażenie drożdżycą dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Warto wziąć pod uwagę fakt, że infekcja może przenieść się także na partnerkę/partnera seksualnego. Czy jest sens ryzykować ich zdrowiem? Przyczyn chorób penisa (oprócz zarażenia się od partnerki) należy upatrywać m.in. w słabej odporności, złej higienie intymnej, uczuleniu na środki plemnikobójcze, otyłości, cukrzycy czy też noszeniu zbyt obcisłych ubrań oraz bielizny.

Grzybica penisa – objawy

Najpopularniejsze objawy grzybicy penisa to przede wszystkim uczucie swędzenia i pieczenia miejsc intymnych, a także zaczerwienienie członka, śluzówki żołędzi i napletka. U niektórych panów może pojawić się biały nalot na członku oraz pęcherzyki. Bardzo często mężczyźni skarżą się na nieprzyjemny zapach wydzielin.

Grzybica penisa – leczenie

Od razu po zauważeniu u siebie niepokojących objawów należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Jak leczyć grzybicę penisa? Początkowo specjalista przepisze maści przeciwgrzybiczne, a jeśli ich stosowanie nie przyniesie efektów, to zazwyczaj zalecane jest rozpoczęcie kuracji doustnej. Jak widać, leczenie grzybicy penisa nie jest zbyt skomplikowane, jednak warto pamiętać, że kontroli lekarskiej powinna się poddać także partnerka i to nawet jeśli nie zauważyła u siebie żadnych objawów grzybicy. Tylko takie rozwiązanie zagwarantuje nam całkowity powrót do zdrowia i ustrzeże przed groźnymi powikłaniami.

Małgorzata Filek

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.