Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaDziecko

Urodziny z klasą i… dla klasy – jak je przygotować?

Zabawy dla dużej grupy dzieci

Data publikacji: 24 maja 2016, 15:54
Dzieci lubią hucznie obchodzić swoje urodziny – dużo gości to więcej zabawy, więcej jedzenia i więcej prezentów. Tylko rodzice chwytają się za głowę, bo jak tu zorganizować imprezę dla tylu dzieciaków naraz? Otóż, wystarczy sięgnąć pamięcią do własnego dzieciństwa – sprawdzonych zabaw jest mnóstwo.

Krzesełka w nowej odsłonie

Pewnie zabawę w krzesła znają wszyscy – bawiliśmy się w to na szkolnym balu i pewnie niejednym weselu. Możemy grać na dwa sposoby. Klasyczny – ustawiamy w kole krzesła oparciem do wewnątrz – jest ich o jedno mniej niż uczestników zabawy. Gdy gra muzyka, wszyscy krążą wokół krzeseł, gdy cichnie – siadają. Kto nie zdąży – odpada. Gdy nie ma tyle miejsca lub krzeseł – ustawiamy ich kilka, a pozostali goście będą drużynami. Żeby usiąść, trzeba, przy pomocy swojej drużyny, znaleźć fant, np. różowy but, niebieską wstążkę albo ziemniaka. I wyścig trwa dalej, a wygrywa ta drużyna, której zawodnik zostanie na placu boju.

Rozkołysany statek

Wyznaczamy sobie obszar statku np. dywan w salonie. Wszystkie dzieciaki stają na nim, a kapitan wprowadza w morską opowieść i mówi, co dzieje się ze statkiem i członkami załogi. Uczestnicy zabawy odpowiednio reagują. Gdy kapitan mówi np.: Rozpętała się wichura, a statek kołysze się na prawą i lewą burtę – dzieci powinny szumieć jak wiatr i całą grupą obijać się raz o lewą, raz o prawą stronę itp. Można wzbogacić zabawę i ustalić, że kto zareaguje ostatni – odpada. Wygrywa ten, kto na statku zostanie najdłużej.

Nieśmiertelne kalambury

Gdy dzieci opadną już z sił po zabawach ruchowych, podzielmy je na drużyny i zabawmy się w kalambury. Warto zawczasu przygotować stoper i dostosowane do wieku hasła. Gdy jedno z dzieci pokazuje, zgadywać może cała reszta, a punkt wędruje do drużyny pokazującego. Ograniczenie czasowe spowoduje, że zabawa nie znudzi się i nie rozwlecze nadmiernie. Na koniec wystarczy zliczyć punkty każdej z drużyn i w razie remisu urządzić dogrywkę.

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.