Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningForma i zdrowie

Tabletki na odchudzanie – czy działają?

Czy tabletki na odchudzanie działają? Bierzemy "pod lupę" tabletki przyśpieszające odchudzanie

Data publikacji: 9 lutego 2016, 12:12
Któż nie marzy o pięknej, smukłej sylwetce? Nie jest tajemnicą, że osoby szczupłe i wysportowane czują się pewniej, są lepiej postrzegane przez społeczeństwo, a w życiu jest im po prostu łatwiej. Sposobów na odchudzanie jest wiele. W celu osiągnięcia swojego ideału sięgamy po wiele lepszych bądź gorszych środków. Jedni wybierają wyłącznie odstawienie śmieciowego jedzenia oraz słodyczy, drudzy zapisują się na siłownię, jeszcze inni postanawiają zaufać rozmaitym produktom przyspieszającym odchudzanie. Są również tacy, którzy stosują wszystkie te rozwiązania w komplecie. Zastanówmy się dziś nad tym, czy tabletki na odchudzanie naprawdę działają.
Leki na odchudzanie – rodzinazdrowia.pl

Spis treści:

Czy tabletki na odchudzanie są skuteczne? Jak działają leki na odchudzanie?

Na początek zwróćmy uwagę na składniki znajdujące się w tabletkach odchudzających. Są tam między innymi takie elementy, jak błonnik, chrom, chitosan, kofeina oraz efedryna. Przyspieszają one przemianę materii (zamianę tłuszczów na energię) i zmniejszają apetyt. Mogą mieć również negatywne skutki, np. powodować wzdęcia, biegunki, problemy skórne. Uważajmy zatem z ilością przyjmowanych tabletek tego typu. Jeśli już naprawdę uważamy, że bez nich się nie obejdzie, stosujmy się ściśle do zaleceń specjalistów. No i – ma się rozumieć – wybierajmy tylko te środki, które pochodzą z zaufanego źródła, od sprawdzonych producentów.

Czy tabletki na odchudzanie działają?​

Skuteczne tabletki na odchudzanie - rodzinazdrowia.plTabletki na odchudzanie, które uznać możemy za bezpieczne, bazują przede wszystkim na składnikach naturalnych. W preparatach pochodzących z najlepszych źródeł, a zatem tych najskuteczniejszych, znajdują się takie składniki, jak błonnik, guarana, chrom, zielona kawa, wyciąg z zielonej herbaty czy ekstrakt z gorzkiej pomarańczy. Regulują one proces trawienia, przyspieszają metabolizm, obniżają wagę ciała i zmniejszają apetyt. Jednak warto zaznaczyć, że stosowanie ich nie zastąpi regularnych ćwiczeń, może jedynie przyspieszyć utratę masy. Proponuję zatem połączyć te dwa sposoby na odchudzanie. Zażywanie tabletek i jednoczesne uprawianie sportów pomoże w szybszym osiągnięciu wymarzonej rzeźby ciała, nigdy jednak nie będzie idealnym panaceum.

Tabletki na odchudzanie - skutki uboczne​

Popularne powiedzenie mówi, że wszystko (a przynajmniej większość rzeczy) jest dla ludzi. Sztuka jednak w tym, by wiedzieć, jak owo "wszystko" stosować i kiedy dać sobie z tym spokój. Ta sama zasada dotyczy leków na odchudzanie. Przy wyborze tego typu środków bardzo ważne jest precyzyjne dobranie ich do swoich potrzeb oraz stanu zdrowia. Osoby z chorobami serca, nadciśnieniem bądź cukrzycą powinny trzymać się z dala od termogeników, których specyfika polega na tym, że podwyższają temperaturę ciała, przyspieszając tym samym spalanie tłuszczu. Supresanty apetytu są absolutnie zbędne w przypadku osób, które nie mają problemu z trzymaniem diety. Niewłaściwe stosowanie tabletek przyspieszających odchudzanie może doprowadzić do wystąpienia szeregu zmian w organizmie i niekorzystnych efektów ubocznych. Ufając swojej intuicji, złym radom z internetowych forów, bądź zaopatrując się w podobne leki z niepewnych źródeł, ryzykujesz nawet uszkodzeniem narządów wewnętrznych! Na dalszych miejscach niewesołej listy znajdują się jeszcze stany depresyjne, podwyższenie ciśnienia, bezsenność i zaburzenia pracy serca.

Produkty wspomagające odchudzanie – czy warto je stosować?​

Nie ma co ukrywać, najlepiej stosować te naturalne i klasyczne metody na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i zyskanie dobrej sylwetki. Mowa oczywiście o ćwiczeniach i odpowiedniej diecie. Warto wiedzieć, że nie ma takich tabletek na odchudzanie, które dawałyby pełną gwarancję skuteczności. Nic nie zastąpi regularnego wysiłku fizycznego. Jeżeli łączysz stosowanie leków na odchudzanie z ćwiczeniami aerobowymi, masz większe szansę na schudnięcie. Jeżeli natomiast chcesz zaufać wyłącznie rozmaitym suplementom diety, licz się z tym, że mogą to być bardzo źle wydane pieniądze.

Adam Bała
 
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.
Przeczytaj również