Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

O wampirach na szklanym ekranie

Najciekawsze filmy o wampirach

Data publikacji: 31 października 2016, 06:42
Wampiry od dawna budzą zainteresowanie filmowców. Są bohaterami wielu filmów grozy, wspaniałych baśni, ale i... romansów. Miłośnicy kina z pewnością znajdą więc pozycję filmową, który najbardziej przypadnie im do gustu.

Najsłynniejsi kinowi krwiopijcy 

  • Listę otwiera tytuł, który zna wielu miłośników tego typu kina. Jest to ekranizacja popularnej powieści Anne Rice Wywiad z wampirem. Głównymi odtwórcami ról są Brad Pitt i Tom Cruise. Niezapomniany filmowy duet i spektakularny debiut młodziutkiej Kirsten Dunst.
  • Również Dracula z roku 1992 pochwalić się może świetnie dobranymi aktorami. Wymieniając takie nazwiska, jak Gary Oldman i Anthony Hopkins, nie trzeba nic więcej dodawać. Dwóch gigantów światowego kina również w tym przypadku udowodniło swoją klasę.
  • Kolejną, wartą uwagi adaptacją o mrocznej tematyce jest Miasteczko Salem. Autorem pierwowzoru jest Stephen King – twórca literatury grozy. Tam, gdzie pojawia się jego nazwisko, pewnym jest, że bez dreszczyku emocji się nie obejdzie. 
  • Tylko kochankowie przeżyją to współczesny film przedstawiający postać wampirów z nieco innej perspektywy. Postacie są bardziej ludzkie, a ich rzeczywistość w dużej mierze zbliżona jest do tej, którą widzimy na co dzień.
  • Kolejny tytuł, który również odmiennie przedstawia świat tych mrocznych istot, to Zmierzch. Przeznaczony bardziej dla tych, którzy w kinie unikają strachu, a wolą przeżywać romantyczne uniesienia.
Żaneta Bukowska
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.