Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaRelacje w rodzinie

Highschool sweethearts. Czy wybór szkolnej miłości na życiowego partnera może skończyć się happy endem?

Jeden partner na całe życie. Czy to możliwe?

Data publikacji: 13 lutego 2017, 01:53
Każdy zna takie pary. Razem w liceum, razem na studiach, razem przez życie. Szczęśliwi, zawsze w duecie. Czy miłość ze szkolnej ławki może stać się partnerem na całe życie?

Licealna miłość

Zauroczenia wśród nastolatków nie są niczym zaskakującym. Pierwsze związki i rozstania też nikogo nie dziwią. A jednak są pary, które nie rozstają się wraz z otrzymaniem świadectw maturalnych, kontynuują relację na studiach, a nawet zakładają rodziny. Pierwszy chłopak staje się więc partnerem na całe życie.

Zaufanie

Przeżycie całego życia z jednym mężczyzną ma swoje plusy. Jednymi z nich jest poziom zaufania, jakim obie strony się darzą i wsparcie podczas wspólnego pokonywania kolejnych etapów w życiu. Bon Jovi, Bono – oni zdecydowali się na małżeństwo ze szkolną miłością. Od strony uczuć związki te wydają się dużo bardziej stabilne, jednak nasuwa się pytanie: co z seksem?

Seks

Seksuolodzy przyznają, że wiek szczytowych możliwości seksualnych u kobiet i mężczyzn sporo się różni. U panów okres, kiedy są w najwyższej formie seksualnej to czas między 19. a 30. rokiem życia. Inaczej jest u pań, które największy apetyt na seks mają w wieku od 30 do 45 lat. To duże wyzwanie dla związków trwających od czasów szkoły średniej.

Problemy

Zwiększone możliwości seksualne u kobiet bywają przyczyną kryzysów w długoletnich związkach. Panie koło 40.  roku życia częściej chcą uprawiać seks, eksperymentować, budzi się w nich większa pewność siebie i świadomość swojej seksualności, czego efektem jest niższa liczba udawanych orgazmów – wśród czterdziestolatek robi to tylko 7% kobiet, podczas gdy co piąta kobieta w wieku do 30 lat oszukuje partnerów. Według wyników badań ponad 80% kobiet przyznaje, że po 40. roku życia, stała się bardziej odważna w łóżku. W tej samej ankiecie 60% pań podało, że po czterdziestce ich pewność siebie wzrosła.

Zmiany te powodują narastającą frustrację u obojga partnerów. Mężczyźni często czują, że nie są w stanie sprostać zmianom w zachowaniu partnerek. Gdzie szukać pomocy? Problem ten znany jest seksuologom, jednak, aby terapia była skuteczna, należałoby ją odbywać w parach. 

Karolina Lepczak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.